novomanželé krájí dort

Svatby – něco málo o nich, a jak objednat

Trošku se tu rozepíšu o svatbách, neboť věřím, že to může pomoci nevěstám a mým budoucím klientkám. Na svatební zakázky se vždy moc těším,i když je pravdou, že jsem z nich stále trošku nervózní, chci totiž stejně tak jako Vy, aby to bylo dokonalé. Neberte mě ale špatně 🙂 Je to velmi důležitá událost, a já jsem vždy velmi ráda, že mohu být součástí tohoto krásného dne.

Ještě bych chtěla zmínit toto. Často mi chodí dotazy na cenu, a nejsou mi sdělené žádné podrobnější informace, pokud chcete vědět předběžnou kalkulaci, tak u dortu vždy potřebuji vědět počet hostů a designovou představu. U sladkého baru potom konkrétní druhy sladkostí a jejich počet. Bohužel bez tohoto to prostě nejde, a nerada házím jen tak nějaké odhady do větru.

Pokud jste si mě již vybrali a rozhodli si u mě objednat svatební dort, tady je pár informací, které potřebuji vědět, abychom společně vymysleli ten Váš vysněný!

Jak velký by měl dort být?

Prosím, nepište mi váhu. Každá cukrářka má dorty přeci jen jinak těžké. Proto uveďte počet hostů.

Příchuť dortu

Co patro, to klidně jiná příchuť. Takže pokud chcete rozmanitost a více příchutí v jednom dortu, není problém. Dortové příchutě najdete v sekci dorty.

Design

Kolik by měl mít dort pater? Jakou by měl mít barvu? Měl by být zatřený do hladka, a nebo například vroubkovaný? Chcete na něj ovoce, květiny? Líbí se Vám jedlé zlato? To vše zmiňte a pošlete mi klidně fotku pro inspiraci.

Sladký bar

U sladkého baru platí to samo. Kolik Vás na svatbě bude? Jste jedlíci, a nebo chcete sladký bar spíše na ozdobu? Pokud si sladký bar chcete sestavit sami, doporučuji myslet na rozmanitost! Ideální je mít v baru ovocné, lehké a osvěžující, ale i čokoládové příchutě. Aby si každý našel to svoje, co mu chutná. Také vždy ideálně doporučuji 4-6 druhů a minimální počet 10 ks / druh. Finální rozhodnutí je ale na Vás, a pokud to bude možné, vždy se Vám budu snažit přizpůsobit. Nabídku sladkého baru najde v sekci sladký bar.

Jakmile mi tohle všechno sdělíte, ráda Vám poradím co a jak, zda je to takto vhodné, nebo jestli by bylo fajn něco změnit. Také můžete klidně nechat sladký bar celý na mně.

Převoz dortu

Dorty na svatby nerozvážím. Bohužel na to ve svatební sezóny nemám dostatek času. Také máte často hostiny na místech, které neznám, a bloudit s dortem kolikrát i po polních cestách také není zrovna ideální. Věřím, ale že Vy znáte tu nejvhodnější cestu a z hostů se najde někdo, kdo Vám sladké rád doveze. Ze zkušenosti, často dorty vyzvedávají rodiče, svědci či družičky, a věřím, že od toho je i na svatbě máte 🙂 .

Teď ale k tom hlavnímu. Pro řidiče – v autě mějte puštěnou klimatizaci. Svatby jsou většinou v ty nejteplejší období v roce, a proto je potřeba, aby bylo auto vychlazené, a to už když přijedete. Mějte dostatek místa v kufru. Tam převážejte dort i sladký bar. Nikdy ne v náručí spolujezdce! Chápu, že to se to možná zdá bezpečnější, ale věřte, není. Dort by se Vám mohl rychleji roztíkat z teploty těla a třepali byste s ním více, než je dobré. Pokud ale chcete mít nad dortem větší dohled, můžete posunout sedačku spolujezdce a umístit dort na zem vedle sebe. Záleží ale, jestli se Vám tam vejde… Jeďte opatrně, do zatáček pomaličku, a pokud možno, prudce nebrzděte. I když jsou dorty vyztužené, chovejte se k nim velmi opatrně. A detail – krabici s dortem při přenosu vždy podložte rukou zespodu.

Závěrem

Pokud se Vám líbí podstavce, prkýnka, kmeny a jiné dekorace, na kterých mé dobroty fotím, mohu Vám je na Váš den zapůjčit.

Co víc dodat, doufám, že jsem zmínila vše důležité. Pokud jsem na něco zapomněla, ptejte se! Už teď se moc těším na Vaše objednávky, a na to, co krásného vykouzlíme!

Mějte se krásně, a hlavně nestresujte! Chápu že vše organizovat může být únavné a máte toho nad hlavu, ale nebojte, vše dobře dopadne. A i kdyby Vám něco na svatbě do puntíku nevyšlo, jako že Možná neseženete ty nejlepší šaty, nevyjde Vám počasí, nebo Vám zabloudí řidič s dortem 😀 , věřím že je tento den hlavně o lásce a užijete si ho na 100% za každých podmínek.

P.S. pokud stále nemáte fotografa, ze srdce doporučuji skvělou Barču Gajovou, se kterou se u focení budete cítit naprosto přirozeně a vytváří opravdu božské fotky @barunkaga. A protože mám hodně šikovných kamarádů, mohu říct že skvěle fotí i Nicol, která je sice začínající, ale velmi šikovná fotografka @fotografie_Nicol.

Napsat komentář